Adwokat Wojciech Szpara Kancelaria Adwokacka

39-200 Dębica, Księdza Konarskiego 10

513 455... 112więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Opis działalności

        W latach 1985 -1990 studiowałem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie – Filia w Rzeszowie ( obecny Uniwersytet Rzeszowski ). W 1990 roku zdałem egzamin na aplikację prokuratorską. W 1992 roku złożyłem egzamin prokuratorski i od tego czasu nabieram doświadczenia głównie w sferze problematyki związanej z prawem karnym - choć nie tylko. Dużym jednak uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że przez pierwszą połowę swojego życia zawodowego zajmowałem się oskarżaniem, a drugą połowę param się obroną. Przez pewien okres parałem się bowiem także zajęciami związanymi z kontrolą skarbową i prawem podatkowym. Uczestniczyłem nadto w procesach cywilnych i w niewielkim zakresie obszarem mojej działalności było także postępowanie administracyjne. Rok 2002 był tym, w którym uzyskałem uprawnienia radcy prawnego. Od tego czasu przynależę do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, choć prowadzę kancelarię adwokacką, a nie radcowską. Jestem członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Krakowie.W swojej pracy korzystam z rady, pomocy i doświadczenia innych adwokatów, a zwłaszcza dębickich do których należą : Beata Augustyn, Lucyna Ciurkot, Bogumiła Dłuska-Rogóż, Natalia Zborowska, Antoni Samborski, Marek Wiercioch, Bogusław Arłamowski, Robert Bryg, Grzegorz Magnowski, Bogdan Matłok, Krzysztof Ruda i Maciej Zborowski. Moja kancelaria jest także miejscem szkolenia aplikantki adwokackiej z Okręgowej Izby w Rzeszowie – Jolanty Hończak, której jestem patronem.

 

        Kancelaria wyposażona jest w niezbędne środki łączności ( telefon, fax, dostęp do internetu ), choć przyznaję, że w tych okresach, gdy mam więcej pracy, najskuteczniej można się ze mną kontaktować dopiero w godzinach popołudniowych, gdy wracam z sądu, prokuratury lub z Policji. W najgorszym razie możliwy jest także kontakt za pomoca maila lub sms-a.


       Dysponuję oprogramowaniem firmy G Data Software („TopSecret Next Generation”) szyfrującym „w locie” dane na twardym dysku komputera - celem zabezpieczenia moich klientów przed ujawnieniem informacji objętych tajemnicą adwokacką. Będący do dyspozycji mojej kancelarii program „Lex Gamma” ( wraz z dodatkowym modułem „Komentarze” ) , pozwala mi na dostęp do aktualizowanego na bieżąco przez firmę Wolters Kluwer zbioru ponad 700 tysięcy aktów prawnych, 155 tysięcy orzeczeń sądowych, prawie 4 tysięcy wzorów pism procesowych, a także monografii, komentarzy do kodeksów i innych przydatnych informacji.

    

 

 

 

3

 

Kontakt

39-200 Dębica,
Księdza Konarskiego 10

513 455... 112więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok