Adwokat Wojciech Szpara Kancelaria Adwokacka

39-200 Dębica, Księdza Konarskiego 10

513 455... 112więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Opis działalności

        W latach 1985 -1990 studiowałem na Wydziale Prawa Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie – Filia w Rzeszowie ( obecny Uniwersytet Rzeszowski ). W 1990 roku zdałem egzamin na aplikację prokuratorską. W 1992 roku złożyłem egzamin prokuratorski i od tego czasu nabieram doświadczenia głównie w sferze problematyki związanej z prawem karnym - choć nie tylko. Dużym jednak uproszczeniem byłoby stwierdzenie, że przez pierwszą połowę swojego życia zawodowego zajmowałem się oskarżaniem, a drugą połowę param się obroną. Przez pewien okres parałem się bowiem także zajęciami związanymi z kontrolą skarbową i prawem podatkowym. Uczestniczyłem nadto w procesach cywilnych i w niewielkim zakresie obszarem mojej działalności było także postępowanie administracyjne. Rok 2002 był tym, w którym uzyskałem uprawnienia radcy prawnego. Od tego czasu przynależę do Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie, choć prowadzę kancelarię adwokacką, a nie radcowską. Jestem członkiem Okręgowej Izby Adwokackiej w Krakowie.W swojej pracy korzystam z rady, pomocy i doświadczenia innych adwokatów, a zwłaszcza dębickich do których należą : Beata Augustyn, Lucyna Ciurkot, Bogumiła Dłuska-Rogóż, Natalia Zborowska, Antoni Samborski, Marek Wiercioch, Bogusław Arłamowski, Robert Bryg, Grzegorz Magnowski, Bogdan Matłok, Krzysztof Ruda i Maciej Zborowski. Moja kancelaria jest także miejscem szkolenia aplikantki adwokackiej z Okręgowej Izby w Rzeszowie – Jolanty Hończak, której jestem patronem.

 

        Kancelaria wyposażona jest w niezbędne środki łączności ( telefon, fax, dostęp do internetu ), choć przyznaję, że w tych okresach, gdy mam więcej pracy, najskuteczniej można się ze mną kontaktować dopiero w godzinach popołudniowych, gdy wracam z sądu, prokuratury lub z Policji. W najgorszym razie możliwy jest także kontakt za pomoca maila lub sms-a.


       Dysponuję oprogramowaniem firmy G Data Software („TopSecret Next Generation”) szyfrującym „w locie” dane na twardym dysku komputera - celem zabezpieczenia moich klientów przed ujawnieniem informacji objętych tajemnicą adwokacką. Będący do dyspozycji mojej kancelarii program „Lex Gamma” ( wraz z dodatkowym modułem „Komentarze” ) , pozwala mi na dostęp do aktualizowanego na bieżąco przez firmę Wolters Kluwer zbioru ponad 700 tysięcy aktów prawnych, 155 tysięcy orzeczeń sądowych, prawie 4 tysięcy wzorów pism procesowych, a także monografii, komentarzy do kodeksów i innych przydatnych informacji.

    

 

 

 

3

 

Kontakt

39-200 Dębica,
Księdza Konarskiego 10

513 455... 112więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych są NNV sp. z o.o. i Ogłoszeniodawca. Cele przetwarzania i Twoje prawa.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok

www: zobacz stronę